درب اتاق سرور

09198649902 همراه
درب اتاق سرور

آریا لاک
آریا لاک

در این مقاله قصد داریم تا درباره ی اتاق سرور و ویژگی هایی که سیستم امنیتی آن باید داشته باشد با شما صحبت کنیم تا در هنگام نیاز بتوانید تصمیمات درستی بگیرید پس با ما همراه باشید. 

اتاق سرور چیست؟

اتاق سرور چیست

اتاق سرور همانطور که اسمش پیداست اتاقی هست برای نگهداری و ذخیره سرور های کامپیوتری. امروزه هر شرکتی که حتی در حد متوسط هم قرار دارد به سه الی چهار سرور نیاز دارد که باید این سرور ها را در اتاقی مخصوص و دور از دسترس به نام اتاق سرور نگهداری کند. این سرور ها معمولا هیچ گونه ورودی ندارند و در خارج از این اتاق با یک سیستم مرکزی کاملا کنترل می شوند. 

امنیت اتاق سرور 

همانطور که گفتیم اتاق سرور بخش بسیار مهمی است که باید دور از دسترس همگان قرار بگیرد به همین دلیل امنیت این اتاق بسیار مهم است. اگر بخواهیم وسیله ای برای محافظت از سرور ها به شما معرفی کنیم، رک ها معمولا وسایلی خوبی هستند ولی یک ضعف بزرگ دارند و آن این است که از جلو دارای محافظ شیشه ای هستند که اصلا ایمن نیست. 

اتاق سرور

ولی مهم ترین بخش در امنیت اتاق سرور شما درب آن است. درب اتاق سرور باید ویژگی هایی داشته باشد که در ادامه به آن می پردازیم. 

درب اتاق سرور

اولین ویژگی مهمی که درب اتاق سرور باید داشته باشد این است که ضد سرقت بوده و دارای قفل های مکانیکی و الکتریکی مقاوم و قوی باشد. بعد اینکه تمام قفل های آن باید دارای قابلیت master key  باشد. داخل درب حتما باید از پشم سنگ یا پشم شیشه پر شده باشد. درب اتاق سرور باید استیل دوجداره باشد و همچنین هوابند باشد یعنی ضد آب و ضد رطوبت و همچنین ضد حریق باشد.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
تماس بگیرید